ERGOterapeuti všem z.s. je spolek ergoterapeutů, kteří se aktivně zapojují do propagace a zviditelnění tohoto rehabilitačního oboru.

Jsme nezisková organizace, fungujeme svépomocí či z grantů. Fungujeme od června 2015.

Naše činnost spočívá v propagaci oboru. Laické veřejnosti se snažíme přiblížit pořádáním tématických akcí pro děti zdravé i handicapované, kde jsou do programu zapojeny i prvky hiporehabilitace a zdravotně tělesné výchovy. V online světě obor propagujeme formou příspěvků z praxe, ze zahraničí a různých dalších zajímavostí. Na našich Facebookových stránkách jsme aktivní denně. Letos máme také aktivní účet na Instagramu, kde nás můžete najít pod hashtagy: #ergoterapeutivsem nebo #czechOT.

Od března 2016 jsme zahájili projekt ERGOcafé = odborné přednášky na ergoterapeutická témata. Akce pořádáme v Praze a Ostravě. Tyto přednášky jsou určeny pro členy zdravotnického multidisciplinárního týmu a studenty lékařské, pedagogické, sociální fakulty, aby věděli, co je ergoterapie a jak společně spolupracovat, popř. zlepšit možnosti spolupráce.

Spolupracovaly jsme s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity na propagačních materiálech o ergoterapii pro uchazeče o studium, pořádaly jsme prezentace o oboru na středních školách ve Zlínském a Moravskoslezském kraji, aktivně jsme se účastnily na dnech otevřených dveří Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Snažíme se spolupracovat s Českou asociací ergoterapeutů, respektovat jejich práci a postavení a vzájemně si sdílet důležité informace a novinky.

Jak již název napovídá, jsme tady pro všechny, především pro naše pacienty, pro kolegyně a kolegy, laickou veřejnost (ve smyslu poradenství), pro odbornou veřejnost (rádi vysvětlíme, k čemu ergoterapeuti jsou a v čem se na nás mohou obrátit) a pro ostatní kolegy, kterým není naše a budoucnost oboru lhostejná.